قسمت دوم: مزایا و معایب پروپیلن (PP)

Print Friendly, PDF & Email

قسمت دوم: مزایا و معایب پروپیلن (PP)

پلی پروپیلن ابتدا توسط ناتا و با دنبال آن توسط زیگلر با انجام پلیمریزاسیون منومر پروپیلن در سال ۱۹۴۵ تولید گردید. مولکول پلی پروپیلن حاوی ده هزار تا بیست هزار واحد منومری در خود است. با قرارگیری فضایی پروپیلن سه ساختار فضایی isotactic، syndiotactic و atactic وجود دارد که بیشترین مصرف پلی پروپیلن به علت وجود خواص مناسب ایزومر isotactic است.

  • مزایای اصلی PP

PP یکی از معمول ترین پلاستیک های با مصرف بالا است. اما پلاستیک مهندسی است که دارای قیمت پایینی است. سفتی یا stiffness بیشتر با دانسیته کمتر و مقاومت به دمای بالاتر زمانیکه در معرض تنش مکانیکی قرار می­گیرد (در مقایسه با پلی تیلن با دانسیته کم و پلی تیلن با دانسیته بالا (HDPE and LDPE) خواص کلیدی این پلیمر است. علاوه بر این PP مقاومت خستگی خوب (good fatigue resistance)، خواص شیمیایی خوب، مقاومت در مقابل تنش محیطی مناسب (ESCR)، مقاومت مناسب در برابر مواد پاک کننده، hardness خوب، براقیت تماسی و سادگی ماشین کاری، به همراه فرایندپذیری خوب با قالبگیری تزریقی و اکستروژن از ویژگی های PP است.

در جدول ۱ خواص PP با دیگر پلیمرهای معمول مقایسه شده است:

در این جدول خواص برتر PP نسبت به بقیه پلیمرها در این جدول آمده است. نسبت مدول به دانسیته بیشتر، HDT بیشتر، دمای کارکردی بیشتر یا نسبت مدول به قیمت بیشتر از مزایای آن  است.

Table1

  • معایب PP

عمده معایب PP اصلاح نشده در مقایسه با دیگر پلاستیک های رقابتی مطابق جدول ۲ است. همانطور که مشاهده میگردد PP دارای جمع شدگی قالب بیشتر، انبساط گرمایی بیشتر و استحکام ضربه ای کمتر، عمدتا در زیر دمای محیط نسبت به HIPS، PVC و ABS دارد. اما جمع شدگی قالب PP نسبت به  HDPE و LDPE کمتر است. مقاومت در برابر UV کمتر و مقاومت اکسیداسیونی کمتر در حضور فلزات معینی از قبیل مس از دیگر معایب PP است. شبیه به دیگر پلیمرهای شبه کریستالی، PP نیز از مقدار خزش (creep) زیادتر نسبت به دیگر پلیمرهای آمورف از قبیل  PVC یا ABS رنج می برد.

از دیگر عیوب PP ، حلال کم و اتصال با چسب مشکل، اشتعال پذیری ضعیف، تابیدگی (warpage)، شفافیت محدود، خواص سایشی ضعیف، نامناسب در کاربردهای اصطکاکی و مقاومت ضعیف در مقابل اشعه گاما بیان کرد.

اما بیشتر این عیوب به مقدار کامل یا مقدار معینی با انتخاب مناسب مواد، طراحی مناسب و فرایند درست قابل رفع است. فرایندپذیری PP به روش thermoforming و قالبگیری بادی و همچنین Vacuum forming مشکل است.

PP ماده ای سمی نیست اما با قرارگیری درمعرض دمای بالا در حین فرایند آن، باعث خروج ترکیبات آلی فرار می گردد. کارکنان در محیط تحت فرایند این مواد، در معرض استنشاق یا تماس پوستی این مواد فرار قرار می گیرند. تهویه مناسب با استفاده از فن های مکشی این امر را به حداقل می رساند. منومرهای باقیمانده و وجود کاتالیست ها در این رزین باعث افزایش سمیت آن می شود.

Table2

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

حاصل عدد زیر را وارد نمایید: * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.